Architekt Georg Berger. Šumperský sen.

Muzejní zajímavosti

Muzeum vydalo novou publikaci o šumperské architektuře

Kristina Lipenská: Architekt Georg Berger. Šumperský sen. Vydalo Vlastivědné muzeum v Šumperku jako 40. svazek Knihovničky Severní Moravy, r. 2021, 102 stran. Cena 230 Kč.

Ve výpravné publikaci se vydáme po stopách, které v Šumperku a jeho okolí zanechal architekt Georg Berger. A jsou to stopy výrazné – budova dnešního divadla, radnice, řada výstavných vil či bytové a obchodní domy. Georg Berger dal ulicím města charakter, který je v nich znát dodnes.

Kniha Architekt Georg Berger. Šumperský sen historičky umění Kristiny Lipenské přiblíží více než dvacet šumperských a mimošumperských staveb. Čekají vás výstižné texty a celá řada unikátních kreseb a fotografií. Ty vás přenesou do Šumperka konce 19. století a první třetiny dvacátého století. A pokud byste se na cestě za šumperským snem Georga Bergera ztratili, bezpečně zpět vás navedou současné fotografie dochovaných staveb a mapka s jejich rozmístěním v ulicích města.

Publikaci je možné zakoupit v Muzeu Šumperk a Muzeu Zábřeh nebo si ji můžete objednat na adrese VM Šumperk (Hlavní třída 22, 787 31 Šumperk) a e-mailu ivana.knoppova@muzeum-sumperk.cz.