Muzejíčko

Muzeum Šumperk

Dne 1. ledna 2016 vzniklo v přízemí východního křídla šumperského muzea Muzejíčko, což je specifické zařízení pro rodiny s dětmi, děti a mládež, ale i pro dospělé, kteří si zachovali mladou duši a kteří si rádi pohrají, zasoutěží nebo si vyzkouší nějaké dnes již zapomenuté činnosti.

Celé přízemí východního křídla je využíváno výlučně na výstavy určené dětem, na programy pro děti, dílny a další aktivity. Součástí Muzejíčka je i speciální místnost určená ke kojení a vybavená mikrovlnnou troubou, ohřívačem lahví a pultem na přebalování.

Na zřízení Muzejíčka přispěla Nadace ČEZ částkou 90 000 Kč.     

Aktuální výstava

Afrika v Muzejíčku (15. 10. 2022 – 9. 4. 2023)

Na podzim se šumperské Muzejíčko promění v africkou buš s množstvím divokých zvířat. Nebudou chybět lvi, antilopy, vodušky, opičky nebo gepard. Při svém putování po Africe budou muset návštěvníci překonat různé nástrahy a překážky, aby se vyhnuli nebezpečným šelmám a ostrým zubům krokodýla nilského. Základem výstavy bude sbírka dermoplastických preparátů zapůjčená od paní Jany Zemanové, doplněná exponáty z Lovecko-lesnického muzea na zámku Úsov. A jak již je v Muzejíčku zvykem, nebudou chybět tematicky zaměřené aktivity pro děti i pro jejich dospělý doprovod. 

Výstava je vhodná pro předškoláky a žáky základních škol. V případě zájmu se můžete objednat na adrese vstupenky@muzeum-sumperk.cz.

Vstupné: plné 60 Kč, snížené 40 Kč, děti do 3 let zdarma