Pravěk Mohelnicka

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

dovolujeme si Vám a Vašim žákům nabídnout prohlídku archeologické expozice Muzea Mohelnice v doprovodu archeologa, jejíž součástí bude i tvořivá dílna a pravěká herna.
Během komentované prohlídky expozice Pravěk Mohelnicka Vás seznámíme s vývojem osídlení regionu Mohelnicka od pravěku až do přelomu letopočtu. Zjistíte, jak vypadal náš region v jednotlivých etapách pravěku, čím se lidé v jednotlivých obdobích živili, kde a jakým způsobem bydleli a co všechno nám zde po nich zůstalo zachováno. Díky pestré škále vystavených sbírkových předmětů, pocházejících z archeologických výzkumů především z nejbližšího okolí Mohelnice, Vám bude přiblížen vývoj jednotlivých kultur nejen v tomto regionu, ale také obecně na severní Moravě.

Po návštěvě expozice je také možné si některá pravěká řemesla vyzkoušet na vlastní kůži v herně, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Najdete zde třeba vertikální tkalcovský stav, pravěkou vrtačku, zrnotěrku, rotační mlýn a také mnoho skládaček a her s pravěkou tematikou. Společně si také vyrobíme malý pravěký šperk, který bude milým dárkem na rozloučenou s mohelnickým muzeem.

Komentované prohlídky budou přizpůsobeny vždy věku a dovednostem konkrétních návštěvníků a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie školních i předškolních skupin.

Vstupné na interaktivní prohlídku s dílnou: 60 Kč
Délka programu: 60–90 minut (dle domluvy lze přizpůsobit)

Objednávat se můžete po celý rok na adrese barbora.tomesova@muzeum-sumperk.cz.

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že se Vám bude v pravěku líbit!