Co se děje za zdmi zábřežského muzea?

Správně bychom ale měli říci na půdě. Ačkoli je muzeum z důvodu opatření proti šíření koronaviru pro veřejnost uzavřeno, pracovníci muzea rozhodně nezahálí! Ještě dokončují a upravují některé detaily expozice věnované Janu Eskymo Welzlovi. Tato expozice je nově umístěna do půdních prostor historického domu Pod Podloubím, kde byly z těchto důvodů provedeny patřičné stavební úpravy. Po jejich dokončení následovala instalace samotné expozice. Ta nás přenese do dalekých severských končin, kde po většinu roku vládne chlad a mráz. S Janem Welzlem tak projdeme velkou částí Sibiře, poznáme krajinu Novosibiřských ostrovů a nakonec se ocitneme na zlatonosné Aljašce. Přiblížíme si také Welzlovu cestu do světa literatury a v redaktorově pracovně posedíme nad stránkami některé z knih, které o něm vyšly. Nahlédneme taktéž do Welzlova srubu a třeba se nám podaří rozpohybovat i perpetuum mobile, o jehož zkonstruování se náš cestovatel také v posledních letech svého života usilovně pokoušel. Velkým lákadlem bude bezesporu sice krátký, ale autentický filmový záznam s J. E. Welzlem, natočený v Brně roku 1929. Tak si všichni přejme, aby se život brzy vrátil do starých kolejí a my Vám tuto novou expozici směli plně zpřístupnit. Ať si ji můžete vychutnat více než jen z fotografií.

obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek