Expozice loštických pohárů. Hrnčířství na Lošticku v proměnách času

Vážené paní učitelky a vážení páni učitelé,

dovolujeme si Vás i Vaše žáky pozvat do Památníku Adolfa Kašpara na prohlídku nové Expozice loštických pohárů. Hrnčířství na Lošticku v proměnách času.

K nové dlouhodobé výstavě jsme připravili pro děti, žáky mateřských a základních škol doprovodný program, ve kterém objevíme „tajemství“ středověkých loštických hrnčířů, přiblížíme si technologii výroby unikátních pohárů s puchýřky, a to „od A do Z“, tedy od těžby hlíny přes zpracování keramického těsta, jeho vytáčení na hrnčířském kruhu, vypálení v peci až po vystavení v prodejní polici místního hrnčíře. Společně s archeologem si prohlédneme i nejstarší pravěké keramické nálezy a zjistíme, že i nepodařený výrobek je užitečný. Dozvíme se také, že hrnčíři měli svůj cech a že místní hrnčířská tradice pokračovala až do 20. století.

Nabízíme:

• komentované prohlídky – vstupné jednotné  30 Kč, pedagogický doprovod zdarma
  • komentované prohlídky s výtvarnou dílnou – vstupné jednotné 40 Kč, pedagogický doprovod zdarma

Délka programu je cca 1,5 hodiny.

V případě zájmu se, prosím, objednávejte předem na e-mailu nebo telefonu: Památník A. Kašpara, tel. 583 445 256, mobil 725 477 650,

e-mail: pamatnik.lostice@muzeum-sumperk.cz, Mgr. Pavlína Janíčková, tel. 583 363 090, e-mail: pavlina.janickova@muzeum-sumperk.cz.