Výzva pro výstavu „Houby, houby, houbičky“

výzva houby

Vlastivědné muzeum v Šumperku pro vás připravuje výstavu s názvem „Houby, houby, houbičky“, která představí houby ve všech podobách. V souvislosti s přípravou výstavy se na vás obracíme s prosbou o spolupráci. Prosíme o zapůjčení nebo darovaní jakýchkoliv předmětů souvisejících s houbami. Mohou to být různé dekorační předměty, užitkové předměty zdobené motivem hub (nádobí, textil apod.), hračky nebo třeba houbařské košíky a nožíky. Předměty můžete nosit do 16. června. Výstava bude zahájena 11. července 2024 v Hollarově galerii.

Druhá výzva se týká fotografií. Pokud byste se chtěli pochlubit svými fotografiemi hub, budeme rádi, když nám je pošlete. Fotografie v minimálním rozlišení 4 Mpx můžete posílat až do 9. září 2024, nejlépe spolu se jménem autora, názvem houby a informací o místě a datu nálezu. Fotografie došlé do 16. června budou vystaveny na výstavě „Houby, houby, houbičky“, fotografie došlé později budou vystaveny na letošním 25. ročníku výstavy živých hub, který se uskuteční 12.–14. září 2024.

Pokud budete mít zájem obohatit „houbové“ výstavy vlastními předměty či fotografiemi, obraťte se na botaničku Janu Uhlířovou (tel. 583 363 091 nebo e-mail jana.uhlirova@muzeum-sumperk.cz). Předem velice děkujeme za spolupráci.