Výstava

JAN BARANČÍK. Jeseníky z nebe

• Muzeum Šumperk
  • Galerie mladých

Autorská výstava fotografií Jana Barančíka, jesenického srdcaře, filmaře a fotografa, který vedle působivých videí vytváří i jedinečné fotografické pohledy pořízené z dronu.

Natáčení a fotografování se věnuje už řadu let. Během nich si vydobyl renomé a stal se vyhledávaným a žádaným tvůrcem profesionálních videí nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Průlomovým se mu stal rok 2019, kdy jeho klip Norway – majestic fjordland získal několik zahraničních ocenění včetně uznání v největší dronové soutěži Drone Awards. Toto ocenění obhájil i v následujícím roce s videem Autumn Feelings – Jeseníky. A právě obdivuhodné záběry jesenických hor si můžete na výstavě prohlédnout prostřednictvím vybraných velkoformátových fotografií.

Upoutávku k výstavě najdete zde.

Plánovaná vernisáž výstavy JAN BARANČÍK. Jeseníky z nebe se z důvodu neodkladných pracovních povinností autora nekoná. Výstava bude otevřena 14. 7. 2022 od 9 hodin. Slavnostní setkání s autorem výstavy proběhne na plánované dernisáži 23. 9. 2022.

Doprovodné akce

Vstupné: 20 Kč, děti do 6 let zdarma

Slevy: žáci základních škol, studenti SŠ + VŠ, senioři od 65 let, skupiny žáků a studentů (min. 5 osob včetně pedagogického doprovodu), ZTP včetně doprovodu, děti do 6 let ve skupinách (min. 5 osob včetně pedagogického dozoru – školky, tábory atd.)
Rodinné pasy, Senior pasy – sleva 20 % z celkové částky vstupného pro rodinu

Volné vstupy: Olomouc Region Card (sleva platí jen pro stálou expozici), AMG, ZMS, RG ČR, RGS, průkaz člena ČV a SK ICOM, zaměstnanci Olomouckého kraje, pedagogický doprovod

Doplňující informace ke vstupenkám

Vstupenku je nutné uschovat po celou dobu návštěvy.

Zakoupené vstupenky nepřijímáme zpět ani nevyměňujeme.

Pořizování obrazových záznamů vystavených děl ve stálých expozicích je zakázáno. Výjimky povoluje ředitelka Vlastivědného muzea v Šumperku, příspěvkové organizace.
U krátkodobých výstav je pořizování obrazových záznamů řešeno samostatně pro každou výstavu podle jejího charakteru. Pořizování komerčních obrazových záznamů je možné pouze se svolením ředitelky organizace.