Výstava
     — 1. 5. 2022

Benefiční výstava na pomoc Ukrajině

• Muzeum Šumperk

Vlastivědné muzeum v Šumperku, Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk a Charita Šumperk se rozhodly spojit a uspořádat společně s umělci se vztahem k regionu a spřátelenými umělci benefiční výstavu, jejíž celkový výtěžek bude využit pro přímou pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, kteří jsou ubytovaní v Šumperku a okolí, na nákup školních potřeb pro jejich děti, zaplacení obědů ve škole aj. Peníze nebudou poslány na konto žádné nadace, ale ve spolupráci s Charitou Šumperk pomohou na Šumpersku konkrétním rodinám.

Dobročinnou akci se rozhodlo podpořit a svá díla bez nároku na honorář darovalo více než čtyřicet umělců:

Za velkorysou podporu děkujeme všem umělcům a v případě již zesnulých autorů jejich dědicům.

Většina prací již našla nové majitele. Zbývajících 33 uměleckých děl je ještě možné zakoupit, a tím charitativní akci podpořit. Zájemci si mohou díla prohlédnout na webových stránkách muzea a zarezervovat na telefonu 583 363 070 až do 12. června 2022. Po připsání dané částky na účet šumperské Charity bude vybrané dílo vydáno.

Doprovodné akce

Vstupné

Slevy: žáci základních škol, studenti SŠ + VŠ, senioři od 65 let, skupiny žáků a studentů (min. 5 osob včetně pedagogického doprovodu), ZTP včetně doprovodu, děti do 6 let ve skupinách (min. 5 osob včetně pedagogického dozoru – školky, tábory atd.)
Rodinné pasy, Senior pasy – sleva 20 % z celkové částky vstupného pro rodinu

Volné vstupy: Olomouc Region Card (sleva platí jen pro stálou expozici), AMG, ZMS, RG ČR, RGS, průkaz člena ČV a SK ICOM, zaměstnanci Olomouckého kraje, pedagogický doprovod

Doplňující informace ke vstupenkám

Vstupenku je nutné uschovat po celou dobu návštěvy.

Zakoupené vstupenky nepřijímáme zpět ani nevyměňujeme.

Pořizování obrazových záznamů vystavených děl ve stálých expozicích je zakázáno. Výjimky povoluje ředitelka Vlastivědného muzea v Šumperku, příspěvkové organizace.
U krátkodobých výstav je pořizování obrazových záznamů řešeno samostatně pro každou výstavu podle jejího charakteru. Pořizování komerčních obrazových záznamů je možné pouze se svolením ředitelky organizace.