25 let patchworku v Mohelnici

6. 10. – 20. 11. 2022

Muzeum Mohelnice

Spolek ručních řemesel Mohelnice oslaví v letošním roce 25 let organizování patchworkových kurzů v Mohelnici. Při této příležitosti zveme všechny příznivce uvedeného řemesla ke zhlédnutí výsledků práce šikovných spolkových děvčat. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 6. 10. 2022 v 17 hod. v prostorách Muzea Mohelnice. V rámci vernisáže bude možné v sídle spolku – Galerii Lautner – zakoupit materiál na patchwork.

Vernisáž výstavy se uskuteční 6. 10. v 17 hodin.

Vstupné: plné 30 Kč, snížené 20 Kč, děti do 3 let zdarma

Mezinárodní den archeologie

11. a 15. října 2022 od 9 do 16 hodin

Muzeum Mohelnice

U příležitosti Mezinárodního dne archeologie, který je oslavou archeologie a nadšení z objevování, pořádá Vlastivědné muzeum v Šumperku opět dvoudenní program pro rodiny s dětmi, školy, školky i jiné zájemce. Tentokrát v úterý a také v sobotu v prostorách Muzea Mohelnice.

Přijďte si k nám vyzkoušet, jaký byl život v pravěku a co bylo pro naše předky denním chlebem. V prostorách Muzea Mohelnice budete moci zkusit, jak se na ohništi pekly placky, otestovat svou zručnost při mletí mouky, zjistit, jak náročné bylo vyrobit jednoduchý kamenný nástroj, a mnoho dalšího. K tomu všemu budou probíhat komentované prohlídky stálé expozice Pravěk Mohelnicka, které povede archeolog našeho muzea.

Program oslav je vhodný pro všechny věkové kategorie. Školní skupiny prosím objednávejte na adrese mohelnice@muzeum-sumperk.cz nebo na telefonu 583 430 693.

Vstupné: 50 Kč jednotné, děti do 3 let zdarma

TOP