Výukové programy a přednášky

Nabídka přednášek

Vlastivědné muzeum přichází s nabídkou souboru přednášek, které by přispěly ke zkvalitnění výuky, k prohloubení poznatků z regionální historie, literatury a přírodních věd.Pracovníci muzea jsou po vzájemné domluvě schopni a ochotni přizpůsobit svůj výklad věkových kategoriím žáků a studentů od základních informací až po vysoce odborný výklad. Přednášky se mohou konat v novém přednáškovém sále, který se nachází ve východním křídle muzea, dále v muzeích v Zábřehu, Mohelnici, Lošticích, na zámku v Úsově nebo přímo ve Vaší škole.


V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel. čísle 583 363 074, zajišťuje Mgr. Eva Šebestíková (eva.sebestikova@muzeum-sumperk.cz) nebo na adrese muzea (vmsumperk@muzeum-sumperk.cz). 

 

Vstupné na přednášku je 20 Kč.


Přednášky uskutečněné mimo muzeum budou zpoplatněny formou vstupného.

Seznam přednášek

 

 

 

Výukové programy

 

   

 

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

obracíme se na Vás s nabídkou muzejních programů k výstavě Jiří Brdečka a jeho svět (1. 11. – 3. 2. 2019), která je v šumperském muzeu uspořádána jako součást festivalu Město čte knihu 2018. Do festivalového programu se mnoho škol v regionu zapojilo, možná jste právě i Vy se svými žáky do festivalového dění přispěli. Chceme proto Vás a Vaše žáky pozvat na prohlídku výstavy, která k dílu J. Brdečky přináší řadu autentických materiálů, jež napomohou Vašim žákům přiblížit tuto ikonu českého filmu.

Instalace návštěvníky provádí neuvěřitelně širokým spektrem Brdečkovy tvorby od režie animovaných filmů přes kresbu, kreslené anekdoty a knižní ilustraci, psaní knih a filmových scénářů až po odborné poradenství z oblasti dějin divokého západu a navrhování kostýmů pro film Limonádový Joe. Současně jsou sledovány kořeny Brdečkova nadšení pro western a filmové padouchy.

Přiblížímesi zástupce známých českých filmů, na kterých se Brdečka jako scenárista podílel. Děti mohou zachránit plyšové pejsky a ukrýt je před nenasytnou Adélou, která ještě nevečeřela. Ozdobou výstavy je alchymistická dílna upomínající na film Císařův pekař – Pekařův císař. Kostýmy z inscenace Limonádový Joe ze šumperského divadla připomínají, že Limonádník se mimo slavnou filmovou parodii z roku 1964 objevil již mnohem dříve v časopiseckých povídkách, na divadelních prknech a na stránkách románu, který si
Brdečka sám ilustroval. Podíváme se na nejoceňovanější Brdečkův animovaný film a na závěr máme připravenu výtvarnou dílnu.

Výukové programy rádi přizpůsobíme věku dětí. Vhodné jsou pro všechny věkové kategorie.

Cena:
Interaktivní program s výtvarnou dílnou pro MŠ, ZŠ:
Jednotná cena 30,- Kč
Pedagogický doprovod vstup zdarma

Výukový program pro středoškoláky:
Jednotné vstupné 15,- Kč
Pedagogický doprovod vstup zdarma

Nabízené muzejní programy budou probíhat až do 1. února 2019.

V případě zájmu o interaktivní program s výtvarnou dílnou nebo výukový program pro středoškoláky se prosím předem objednejte u Mgr. Kristiny Lipenské na e-mailu kristina.lipenska@muzeum-sumperk.cz nebo na telefonním čísle 583 363 087.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!


   

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

 

od úterý 27. listopadu 2018 bude v Muzejíčku šumperského muzea otevřena nová vánoční výstava s názvem Betlémy (27. 11. 2018 – 20. 1. 2019), na kterou bychom Vás a Vaše žáky rádi pozvali.

Výstava představuje lidové betlémy vyrobené z nejrůznějších materiálů a různého staří, pocházející ze sbírek muzea.

Společně s dětmi si na výstavě budeme vyprávět o historii slavení Vánoc a zejména o historii stavění betlémů. V dalším povídání se zaměříme na vánoční příběh, který betlémy vyprávějí, a nakonec si společně zahrajeme na „živý betlém“ s kostýmy, dárky, hudebními nástroji a společným zpíváním.

K výstavě nabízíme možnost objednat komentovanou prohlídku s dílnou, kde si děti vytvoří vánoční dekoraci související s betlémem.

Vstupné na komentovanou prohlídku s dílnou jednotné: 30 Kč.

Nabízíme i možnost objednat si pouze komentovanou prohlídku, přizpůsobenou věku dětí.        

Vstupné na výstavu s komentovanou prohlídkou: děti 20 Kč, do 2 let zdarma, pedagogický doprovod zdarma.

Výstavu Betlémy je možné navštívit až do 22. ledna 2019.

Objednávat se můžete na adrese: maja.kudelova@muzeum-sumperk.cz nebo na tel. č. 736 760 600, 538 363 093.

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že se Vám i Vašim žákům bude v muzeu líbit.

 

 

TOP