Výukové programy a přednášky

Výukové programy

 

 

Pozvánka na výstavu s programem pro děti

Vlastivědné muzeum v Šumperku si Vám dovoluje nabídnout interaktivní prohlídku výstavy „Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme… aneb Pomocníci v kuchyni“.
                                                                      

 

 

Program je vhodný jak pro malé skupinky maminek s dětmi, tak i pro táborové skupiny dětí nebo školní kolektivy.

Prohlídka výstavy se uskuteční formou poznávacích her vhodných pro děti od 5–12 let.

 

Vstupné na interaktivní prohlídku: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč, do 3 let zdarma

Výstavu s programem je možné navštívit až do 11. září 2019.

 

Objednávat se můžete na adrese: maja.kudelova@muzeum-sumperk.cz nebo na tel. č. 736 760 600, 538 363 093, pavlina.janickova@muzeum-sumperk.cz nebo na tel. č. 583 363 090.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že se Vám i Vašim dětem bude v muzeu líbit.

 


 

Nabídka interaktivního programu k výstavě Diether F. Domes: odsunutý rodák

K výstavě německého výtvarníka Diethera F. Domese jsou v šumperském muzeu připraveny výtvarně zaměřené interaktivní programy, při kterých se děti setkají s originálními uměleckými díly, hravou formou se naučí to nejdůležitější o výtvarných technikách a především budou samy tvořit v duchu tvůrčích přístupů samotného autora.

Muzejní program je vhodný pro děti ve věku od 5 do 12 let, a to jak pro malé skupiny maminek s dětmi, tak i pro táborové kolektivy. Časový rozsah programu jsou přibližně 2 hodiny.

Vstupné na interaktivní prohlídku s výtvarnou dílnou: jednotné 30 Kč, děti do 3 let zdarma.

Objednávat se můžete na adrese: kristina.lipenska@muzeum-sumperk.cz nebo lenka.mullerova@muzeum-sumperk.cz nebo telefonicky na číslech 583 363 087 nebo 583 363 094.

Výstavu můžete navštívit až do 8. září. Vypravte se s dětmi do muzea za uměním, budeme se na Vás těšit.

 

 

 

 

Nabídka přednášek

Vlastivědné muzeum přichází s nabídkou souboru přednášek, které by přispěly ke zkvalitnění výuky, k prohloubení poznatků z regionální historie, literatury a přírodních věd. Pracovníci muzea jsou po vzájemné domluvě schopni a ochotni přizpůsobit svůj výklad věkovým kategoriím žáků a studentů od základních informací až po vysoce odborný výklad. Přednášky se mohou konat v přednáškovém sále, který se nachází ve východním křídle muzea, dále v muzeích v Zábřehu, Mohelnici, Lošticích, na zámku v Úsově nebo přímo ve Vaší škole.


V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel. čísle 583 363 074, zajišťuje Mgr. Eva Šebestíková (eva.sebestikova@muzeum-sumperk.cz) nebo na adrese muzea (vmsumperk@muzeum-sumperk.cz). 

 

Vstupné na přednášku je 20 Kč.


Přednášky uskutečněné mimo muzeum budou zpoplatněny formou vstupného.

Seznam přednášek

 

TOP