Poklady ze sbírek

Šumperské portréty

Šumperské portréty

Výtvarný workshop pro školy k části stálé expozice Muzea Šumperk

Vlastivědné muzeum v Šumperku si Vám dovoluje nabídnout edukační program pro školy k části stálé expozice věnovaný základům křesťanské ikonografie ve výtvarném umění.

Jistě víte, že umění je protkáno světci a příběhy z jejich legendárních životů. V současné době je však pro řadu z nás čím dál těžší rozpoznat na obrazech či sochách konkrétní osobu a porozumět vyobrazeným atributům, symbolům. Ve stálé expozici šumperského muzea je k vidění celá řada takových postav, především v nově instalované sochařské kolekci apoštolů a evangelistů. Podle čeho lze rozlišit Ondřeje od Petra? Jak je nejčastěji vyobrazovali staří mistři? Během workshopu si odpovíme na tyto i mnohé další otázky a objevíme příběhy, které se stanou inspirací pro naše společné výtvarné tvoření.

Program je vhodný pro žáky 1. i 2. stupně ZŠ a studenty SŠ. Připraven je v různých modifikacích dle věkové kategorie účastníků.

Délka programu: 45–60 minut (dle domluvy)

Cena: 50 Kč / student

Rezervace: lenka.mullerova (@) muzeum-sumperk.cz / 538 363 094

Těšíme se na Vaši návštěvu.