Duhové obrázky Ireny Šafránkové

 

7. 11.  – 21. 1. 2018

Muzeum Šumperk (Rytířský sál)

V rámci 13. ročníku literárního a filmového festivalu Město čte knihu 2017 šumperské muzeum představuje tvorbu pražské výtvarnice Ireny Šafránkové, která je dvorní ilustrátorkou knih spisovatelky Daniely Fischerové. Vystaveny jsou nejen knižní ilustrace a ukázky knih, ale také poetické olejomalby a práce na papíře. Potěšením nejen pro malé návštěvníky jsou textilní hračky, které autorka navrhuje. K výstavě máme připraveny komentované prohlídky a Duhové dílničky zaměřené na barvu jako hlavní vyjadřovací prostředek každého malíře. Programy jsou uzpůsobeny věku účastníků a jsou určeny pro děti z mateřských a základních škol i pro studenty škol středních. Máte-li o nabídku našich programů zájem, objednávejte se, prosím, na e-mailu: kristina.lipenska@muzeum-sumperk.cz nebo telefonu: 583 363 094.

Vernisáž výstavy se uskuteční 7. 11. 2017 v 17 hodin.

Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 3 let zdarma.

 


Výukové programy pro školy:

Pro mateřské školy a žáky všech ročníků základních škol máme připraveny interaktivní prohlídky s Duhovou dílničkou. Žáci si hravou formou prohlédnou výstavu, kde uvidí originální knižní ilustrace i volnou tvorbu Ireny Šafránkové, jejíž poetické obrazy plné barev zaplňují baletky a masky. V Duhové dílničce si potom společně vytvoříme záložku do knížky.

Pro studenty středních škol máme k výstavě připraven výukový program Barva ve výtvarném umění, zaměřený na barvy a malířský a kresebný princip v dějinách umění.

Cena:

Interaktivní program s výtvarnou dílnou pro MŠ, ZŠ:

Jednotná cena 30,- Kč

Pedagogický doprovod vstup zdarma

Výukový program pro středoškoláky:

Jednotné vstupné 30,- Kč

Pedagogický doprovod vstup zdarma

Nabízené muzejní programy budou probíhat od 13. listopadu 2017 do 19. ledna 2018.


 

 

TOP