Muzejní noc 2019 - Noční cesta za poznáním pro malé i velké

Sobota 8. 6. 2019 od 19 hod. do 23 hod.

Muzeum Šumperk, areál Pavlínina dvora

Muzeum Šumperk bude i letos součástí festivalu muzejních nocí. V pořadí třináctý ročník proběhne již tradičně v areálu Pavlínina dvora a tentokrát bude připraven také program pro děti. Velká prázdninová herna nabídne speciálně pro tuto příležitost nachystanou dobrodružnou cestu za pokladem v podobě sladké odměny. Nebude chybět ani oblíbená virtuální realita, a pokud počasí dovolí, tak ani táborák.

Mottem letošní Muzejní noci je Sókratův citát „Poznání je neskonale cennější než všechny požitky světa“. Pro návštěvníky tedy bude připravena nejenom cesta za pokladem, ale také právě za poznáním. Stálou muzejní expozici i všechny krátkodobé výstavy – Příběhy apoštolů a evangelistů, České století v komiksu a V rukou restaurátora – během večera oživí nejrůznější historické úkoly a hádanky včetně ukázky konzervátorských prací.

Vstupné: 50 Kč, děti do 4 let zdarma