Hafan 2019

19. 5. 2019 od 13.00 hodin

Muzeum Šumperk, areál Pavlínina dvora

Šumperský hafan je akce pro všechny pejsky a jejich pánečky, kde se nehledí na průkazy původu ani na krásu podle standardů.

 Příhláška Hafan 2019 (xls) - Příhláška Hafan 2019 (pdf) - Soutěžní ŕád (pdf)

Tabulku je nutno stáhnout do počítače, nelze vyplnit na internetu. Po otevření tabulky v excelu se musí povolit úpravy, tlačítko nahoře. Přihláška v PDF se vyplňuje ručně.

Šumperský hafan zve již více než deset let všechny milovníky psů a samozřejmě i jejich čtyřnohé kamarády k přátelskému soutěžení o hrdý titul Šumperský hafan. Zúčastnit se mohou všichni pejskové s PP i bez PP, malí i velcí, štěňátka i psí senioři. Speciální poděkování vždy patří majitelům adoptovaných pejsků. Od 11. ročníku bude Šumperský hafan mnohem více pomáhat při umisťování pejsků, a to jak chrtů a podenců, což jsou tradiční partneři Hafana, tak nově i pejsků z útulků v našem regionu. Zejména to budou útulky v Zábřehu a Mohelnici a záchytné kotce ve Starém Městě. Kdyby se díky Hafanovi podařilo nějaké pejsky umístit do nových domovů, byl by to obrovský úspěch a Hafan by získal vyšší „level“. Pořadatelem Šumperského hafana 2019 je Vlastivědné muzeum v Šumperku a další partneři se k nám, doufám, připojí.

V rámci akce se znovu uskuteční několik dílčích programů. Hlavním bodem bude soutěž o titul Šumperský hafan 2019, která bude probíhat v několika kolech s tím, že vítěz každého dílčího kola (podle počtu přihlášených psů) postoupí do závěrečného posuzování ve finále. Pes bude handlerem předveden ve výstavním postoji a v pohybu, jedno kolo bude věnováno i dovednosti psů (Pes šikula). Vyhlašována budou první tři místa. Hlavní soutěž bude tedy opět volně kopírovat klasické psí výstavy.

Druhým významným bodem bude čtvrtý ročník soutěže pro děti, tzv. juniorhandling, tedy psí výstava pro děti, kdy v roli handlera bude dítě do 10 let. Ani letos pak nebude chybět oblíbená soutěž v kostýmech a také překážková dráha, která bude připravena ve spolupráci s agility klubem Miacis ze Šumperka.

Dětem bude zpřístupněno i Muzejíčko, k dispozici bude i zázemí pro maminky s kojenci (přebalování, kojení, ohřátí jídla apod.). A samozřejmě také občerstvení a spousta doprovodných akcí, účast přislíbila opět znalkyně psích dušiček Michaela Drabek.


TOP