Aktuality

• V muzeu Mohelnice bude 7. 12. 2021 z technických důvodů uzavřena expozice pravěk (výměna skel u vitrín). Děkujeme za pochopení.

• Vážení návštěvníci,

pro individuální návštěvu muzea je dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 25. 11. 2021 nutné dodržovat rozestupy 1,5 m. Návštěvník musí mít ve všech prostorách muzea ochranu dýchacích cest, tzn. respirátor (FFP2, KN 95).

Kontrola bezinfekčnosti (očkování atd.) se týká pouze skupinových prohlídek o celkovém počtu vyšším než 20 osob.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

• Muzejíčko bude pro veřejnost uzavřeno dne 8. 12. od 9:00 do 11:00. Důvodem je omezená kapacita. Děkujeme za pochopení.

• Staňte se součástí andělské výstavy!

V adventním a vánočním čase se výkladní skříně obchodů i naše domovy zaplní nejrůznějšími podobami andělů, kteří se stali jedním ze symbolů svátků. V předvečer sv. Mikuláše spolu se světcem a čerty andělé obživnou a zaplní ulice města. Tento rok se zabydlí i ve Výstavní síni Vlastivědného muzea v Šumperku, kde pro vás chystáme andělskou výstavu. Obracíme se i na veřejnost s výzvou o spolupráci. Pokud jste někdy v mikulášské nadílce vy nebo vaše děti hráli roli anděla, máte fotografii v tomto kostýmu a rádi se s ní pochlubíte, prosíme, zašlete nám ji do 7. prosince na adresu: maja.kudelova (@) muzeum-sumperk.cz nebo kristina.lipenska (@) muzeum-sumperk.cz. V případě, že ještě fotografii anděla nebo s andělem nemáte, tak to můžete stihnout letos a vaše fotografie se stanou součástí výstavy „Co šeptají andělé“, která bude otevřena 8. prosince 2021 ve Výstavní síni.

Děkujeme.

obrázekobrázek

• Otevírací doba 24. 12., 25. 12., 31. 12. 2021 a 1. 1. 2022

Muzeum Šumperk, Muzea Zábřeh a Mohelnice, Památník Adolfa Kašpara - ZAVŘENO

• Otevírací doba 26. 12. 2021

Muzeum Šumperk - 11.00–17.00

Muzea Zábřeh a Mohelnice - 10.00–15.00

Památník Adolfa Kašpara - 10.00–15.00

• Promluv do ní. Olomoucký kraj připravuje koncepci kultury, kreativity a památkové péče na příštích sedm let a zve veřejnost k zapojení. Tisková zpráva. (DOC)obrázek

• Volné pracovní místo

Vlastivědné muzeum v Šumperku, příspěvková organizace, nabízí krátkodobé zaměstnání formou dohody o provedení práce – vhodné pro aktivního důchodce, rodiče na mateřské/rodičovské dovolené

pracoviště: Šumperk, Hlavní třída 22

profese: uklízeč/ka

Bližší informace podá:

Anna Stebnická, mzdová účetní

telefon: 583 363 080 (7,00 hod. – 13,00 hod.)

e-mail: anna.stebnicka (@) muzeum-sumperk.cz

• obrázek

• Naše milá kolegyně Magda, by dnes oslavila šedesátiny. Jsme rádi, že jsme tě potkali… video (YouTube) (15. 1. 2021)

• Informace pro zákazníky podle zákona č. 634/1992 Sb. – Zákon o ochraně spotřebitele

V souladu se zněním § 14 zákona č. 634/1992 Sb., v platném znění, je prodávající povinen informovat zákazníka o podmínkách mimosoudního řešení spotřebitelských sporů.

Ve všech zařízeních Vlastivědného muzea v Šumperku, příspěvková organizace, je subjektem věcně příslušným k mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů statutární zástupce organizace:

Ředitelka organizace: PhDr. Marie Gronychová

Email: marie.gronychova (@) muzeum-sumperk.cz

Tel.: 583 363 071, 603 174 509

Web: www.muzeum-sumperk.cz

• obrázek

• obrázekVýzva ke spolupráci

V muzeu se snažíme zachytit a zdokumentovat život v našem regionu i v období epidemie COVID-19. Proto se obracíme i na Vás s prosbou o pomoc.

Povedlo se Vám zachytit Vaše město, okolí nebo zajímavé okamžiky z Vašeho života v období koronavirové epidemie? Byli byste ochotni věnovat tyto fotografie k uchování v našem muzeu? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám. Fotografie s popisem můžete zasílat na adresu muzea: vmsumperk (@) muzeum-sumperk.cz.

Předem děkujeme za případnou spolupráci.