Aktuality

• Režim Vlastivědného muzea v Šumperku od 15. 2. 2021 do odvolání. Platí pro Muzeum Šumperk, Muzeum Zábřeh, Muzeum Mohelnice a PAK Loštice

PČR na svém včerejším jednání neschválila návrh vlády ČR na prodloužení nouzového stavu a nouzový stav tímto končí k 14. 2. 2021. I přes tuto skutečnost zůstávají všechna zařízení Vlastivědného muzea v Šumperku i nadále pro veřejnost uzavřena.

O případném znovuotevření našich muzeí Vás budeme informovat na webových stránkách www.muzeum-sumperk.cz.

• Vlastivědné muzeum v Šumperku vydalo atraktivní katalog s názvem Šumperské veduty

Historické veduty Šumperka ze sbírek muzea, vedle nich pohled na stejná místa v současnosti a k tomu doprovodný komentář se zajímavostmi o zobrazené lokalitě. To je náplň nové publikace vydané muzeem, která – jak doufáme – potěší všechny Šumperany. Autorkou textu je Milena Filipová, současné fotografie pořídila Michaela Stuchlá.

Kniha měla být slavnostně představena na vernisáži stejnojmenné výstavy, k tomu bohužel ze známých důvodů nemohlo dojít. Publikaci je však možné si objednat na e-mailové adrese ivana.knoppova (@) muzeum-sumperk.cz. Cena jednoho výtisku činí 300 Kč. Až se budeme moci opět sejít v muzeu naživo, budete tak již zasvěcenými znalci šumperských vedut.

• Naše milá kolegyně Magda, by dnes oslavila šedesátiny. Jsme rádi, že jsme tě potkali… video (YouTube) (15. 1. 2021)

• V souladu s nařízením vlády ČR bude od 18. 12. zavřeno, a to až do odvolání. Sledujte nás na www.muzeum sumperk.cz a na FB.

• Volné pracovní místo

Vlastivědné muzeum v Šumperku, příspěvková organizace nabízí volné pracovní místo

pracoviště: Šumperk, Hlavní třída 22

profese: Kurátor sbírkových a mobiliárních fondů - botanik

nástup: předpoklad – leden 2020 (po domluvě později)

hlavní pracovní poměr: doba určitá (lze prodloužit na dobu neurčitou)

Požadavek vzdělání: Bc.- přírodovědné zaměření

Pracovní doba: 40 hod. týdně

Ohodnocení: základní plat dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., v pl. zn.

Bližší informace podá:

Mgr. Kollerová Michaela, vedoucí OOČ

Mobil: 736 760 600 (od 8,00 hod. – do 13,30 hod.)

e-mail: michaela.Kollerova (@) muzeum-sumperk.cz

Anna Stebnická, mzdová účetní,

telefon: 583 363 080 (od 8,00 hod. – do 13,30 hod.)

e-mail: anna.stebnicka (@) muzeum-sumperk.cz

• Informace pro zákazníky podle zákona č. 634/1992 Sb. – Zákon o ochraně spotřebitele

V souladu se zněním § 14 zákona č. 634/1992 Sb., v platném znění, je prodávající povinen informovat zákazníka o podmínkách mimosoudního řešení spotřebitelských sporů.

Ve všech zařízeních Vlastivědného muzea v Šumperku, příspěvková organizace, je subjektem věcně příslušným k mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů statutární zástupce organizace:

Ředitelka organizace: PhDr. Marie Gronychová

Email: marie.gronychova (@) muzeum-sumperk.cz

Tel.: 583 363 071, 603 174 509

Web: www.muzeum-sumperk.cz

• obrázek

• obrázekVýzva ke spolupráci

V muzeu se snažíme zachytit a zdokumentovat život v našem regionu i v období epidemie COVID-19. Proto se obracíme i na Vás s prosbou o pomoc.

Povedlo se Vám zachytit Vaše město, okolí nebo zajímavé okamžiky z Vašeho života v období koronavirové epidemie? Byli byste ochotni věnovat tyto fotografie k uchování v našem muzeu? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám. Fotografie s popisem můžete zasílat na adresu muzea: vmsumperk (@) muzeum-sumperk.cz.

Předem děkujeme za případnou spolupráci.